Czyszczenie biku - kiedy jest wykonalneCzyszczenie biku to jeden z najskuteczniejszych sposobów na poprawę swej zdolności kredytowej. Począwszy od czasu lat dziewięćdziesiątych kiedy banki zaczęły korzystać z tegoż systemu aby zminimalizować niebezpieczeństwo związane z zaciąganiem pożyczek przez swoich użytkowników. Kancelaria Informacji Kredytowej jako program powstał z inicjatywy Relacji Banków Polskich.

W tymże momencie każda osoba, która choćby stara się o otrzymanie kredytu jest weryfikowana przez analityka bankowego przez wprowadzenie jej danych do BIKu. Odbywa się to poprzez wysłanie odpowiedniego zapytania. Musimy mieć jednak świadomość, że każde zapytanie kredytowe związane jest z obniżeniem naszego scoringu czyli punktacji kredytowej (przeważnie jest to ubytek około 17 punktów). Oprócz tego znaczący działanie na nasz scoring mają opóźnienia w płatnościach rat kredytów, które zaciągnęliśmy. Stąd jeżeli rozważamy zaciągnięcie następnego zobowiązania to dobrym planem na poprawę naszej umiejętności kredytowej jest właśnie czyszczenie biku.

Dodatkowo warto podkreślić argument, że w ostatnim momencie również więcej firm chwilówkowych ma dostęp do Lokum Informacji Kredytowej. W tymże miejscu można choćby wymienić firmę Vivus, która trudni się udzielaniem pożyczek krótkoterminowych. Wobec tego tak ważnym jest aby spłacać po terminie nasze zobowiązania. Wszelkie bowiem strona opóźnienie wpływa niedobrze na szansę otrzymania pożyczki lub pożyczki. Jeżeli również w naszym przypadku będzie znalazła miejsce sytuacja w jakiej opóźnienia w spłacie wyniosły dajmy na to kilkanaście dni to rozwiązaniem wejdz na strone tego problemu jest czyszczenie biku.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *